rakstu konkurss: Ātrāk, Augstāk, Stiprāk – atspēriens dzīvei

Publicēts:


“Ātrāk, Augstāk, Stiprāk – atspēriens dzīvei,” ar šādu tēmu FEJS Latvija tikko noslēgušos Ziemas Olimpisko spēļu iespaidā aicina ikvienu marta mēnesī padalīties ar savu vai kāda cita veiksmes stāstu vai dzīves uzvaru – mērķtiecīgo kalnā kāpšanu, kas apliecinājusi tautā dzirdēto “ja grib, tad var”, kas pārsteigusi gan citus, gan sevi pašu. Darbi par šo tēmu ikmēneša rakstu konkursam iesūtāmi līdz 31. martam.

FEJS Latvija logoRakstu konkurss, ko organizē starptautiskās žurnālistu organizācijas FEJS Latvijas lokālā grupa sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Fondu, uzsākts 2009. gada septembrī un ilgs līdz šī gada jūnijam. Konkursā jaunieši katru mēnesi aicināti izteikties par noteiktu Latvijā un/vai pasaulē aktuālu vai domu raisošu tēmu. Darbi jāsūta uz epastu fejs.latvija@gmail.com, un to izpausmes žanrs var būt katra dalībnieka brīvi izvēlēts: eseja, raksts, blogs, intervija, reportāža.

Iesūtītie darbi tiek publicēti FEJS Latvija mājaslapā lv.fejs.org, kur tos var lasīt un komentēt. Atkarībā no rakstu tematikas un saskaņojot ar autoru, tiek nodrošinātas arī tālākas rakstu publicēšanas iespējas konkursa sadarbības portālos www.esmaja.lv, www.e-art.lv u.c. Savukārt katra nākamā mēneša vidū tiek noteikts labākais iepriekšējā mēneša raksts un tā autors, kas saņem balvu no LU Fonda.

Katru mēnesi rakstu vērtēšanai tiek piesaistīts kāds Latvijas mediju pārstāvis. Līdz šim rakstus vērtējuši tādi žurnālisti kā Ieva Alberte, Ansis Bogustovs, Diāna Kārkliņa, Ģirts Kasparāns, Didzis Melbiksis, Kristaps Pētersons. Katru mēnesi rakstus vērtē arī konkursa pastāvīgā žūrija: FEJS Latvija rakstu konkursa veidotājas un LU Fonda pārstāve. Rakstu vērtēšana notiek pēc šādiem kritērijiem: oriģinalitāte, kvalitāte, nozīme.

Konkursa mērķis ir veicināt intensīvu informācijas apmaiņu par sabiedrībā aktuālām tēmām, kā arī dot iespēju jauniešiem, jo īpaši žurnālistikas studentiem veidot savu viedokli par noteiktiem tematiem un situācijām Latvijā un pasaulē, kā arī pilnveidot un papildināt savu profesionālo žurnālistisko pieredzi.

Vairāk informācijas par konkursu un citām FEJS Latvija aktivitātēm skatīt mājaslapā lv.fejs.org.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.