Pirmām kārtām, liels paldies par lielo atsaucību janvāra tēmas “Kā tu [pie]dalies šodienas mediju pasaulē?” iztirzāšanā! Bet nu klāt februāris un šoreiz vēlējāmies parunāt par vairāk vai mazāk sāpīgu tēmu mūsu valstī – bezdarbu un Taviem radošajiem risinājumiem, cenšoties iedegt gaišākas spuldzītes savā [iz]dzīvošanas teorijā!
FEJS Latvija sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Fondu rakstu konkurss “Tavā notikumu epicentrā”.
Rakstu konkursa “Tavā notikumu epicentrā” februāra tēma: “Bezdarbs. Ko nu?”
Vēl 2006.gadā varējām lepoties ar visstraujāko ekonomisko izaugsmi, esot starp Eiropas Savienības jaunpienācējvalstīm, bet treknie gadi gājuši secen, metot izaicinājumu risināt eksistenciālus jautājumus šī izaugsmes fenomena apgrieztajā realitātē. Bet esam tur, kur mēs esam un pašreizējā statistika nemaz neglaimo – pēc “Eurostat” datiem Latvijā ir augstākais bezdarba līmenis Eiropas Savienībā – 22,3%. Tikpat dramatisku noskaņu paturpina fakts, ka tavu laika biedru – studentu skaits ir dramatiski samazinājies – kā vēsta IZM veiktais pārskats – ekonomiskās lejupslīdes un bezdarba situācijā 2009./2010. mācību gadā par 26% samazinājies augstskolās un koledžās pamatstudijās imatrikulēto studējošo skaits (šo faktu mīkstina vienīgi Nodarbinātības valsts aģentūras krīzes seku novēršanā veiktais uzlabojums – piedāvājot bezdarbniekiem ar augstāko un nepabeigtu augstāko izglītību turpināt mācības kādā no izvēlētajām studiju programmām vai pārkvalifikāciju. Pēc jaunākajiem datiem – jau 270 studētgribētāju izmantojuši iespēju). Arīdzan jauns emigrācijas vilnis iesācies daudz intensīvākos tempos un kvantitātē. Bet tie ir tikai skaitļi, kuri uz pārējo dramatisko notikumu fona vienīgi piešķiļ uguni.
Bet kā tev iet šais trauksmainajos laikos, kad darbs nemeklē cilvēku, bet tieši otrādi? Varbūt esi starp tiem, kas izvēlējies laimi meklēt latviešu “kolonijās” Īrijā un Lielbritānijā? Varbūt esi devies Eiropas Brīvprātīgajā darbā, turpinot aktīva jaunieša dzīvesveidu, strādājot dažādos projektos un apgūstot dažādu kultūru un vides īpatnības? Varbūt esi starp tiem, kas izmantojis NVA piedāvāto izdevību atsākt studijas (pastāsti, cik grūti vai viegli bijis iegūt finansējumu)? Varbūt esi viens no izredzētajiem, kam ik rītu modinātājs joprojām zvana plkst. 7:00, pavēstot, ka ir laiks celties un doties uz darbu, jo tev ir darbs… Varbūt aktīvi darbojies kādā nevalstiskajā organizācijā un realizē mazākus un lielākus projektus sabiedrības labā? Cik radoši tu pieej risinājumu meklējumiem situācijā, kad kabatās svilpo vējš? Un kā tev veicas šai procesā?
Izvelc no sava pasaulīgās pieredzes čemodāna labākos mirkļus un padalies ar tiem!
Norises laiks: Savus rakstus, blogus, intervijas, reportāžas un esejas vari sūtīt visu Februāri!
Kur sūtīt: fejs.latvija@gmail.com, ar norādi rakstu konkursam!