Rīga ielīgo Jāņus. Zāļu tirgus Doma laukumā un SKRODERDIENAS SILMAČOS Imantā

Publicēts:


Ielīgošanas pasākumi 19.jūnijā no 18.00 Dzegužkalnā un Imantā. Zāļu tirgus otrdien, 22. jūnijā no 09:00 līdz 17:00 Doma laukumā.

Šogad Zāļu tirgus Doma laukumā pulcēs rīdziniekus un galvaspilsētas viesus jau piecpadsmito reizi. Pirms skaistākajiem vasaras svētkiem Rīga ielīgos Jāņus ar dziesmām, dejām un lauku gardumiem no visiem Latvijas novadiem, pulcējot vairāk kā 300 tirgotājus un daiļamata meistarus.

Rīga ielīgo Jāņus. Doma Laukums.

Tradicionālos tirgošanās un līgošanas svētkus Rīgas Doma laukumā atklās Profesionālais pūtēju orķestris Rīga. Kā Līgo nakti vislabāk pavadīt, to visas dienas garumā palīdzēs noskaidrot zāļzinis, sierzinis, dančzinis un dziesmzinis Jānis Skutelis, kā arī labākie Rīgas pilsētas tautas mākslas kolektīvi un Zāļu tirgus īpašie viesi – Madlienas pūtēju orķestris un ansamblis Ornaments.

Saulgrieži, kad diena – gara, bet nakts – īsa, ir latviskākie vasaras svētki; vainagi, meijas, līgo puķes, zāļu tējas un medus no smaržīgajām vasaras pļavām pirms Līgo svētkiem piešķir Zāļu tirgum īpašu noskaņu.

Lauku maize un siers, silti pīrāgi, piparkūkas, kūpināta gaļa un zivis – viss, kas gādāts Zāļu tirgū, garšo labāk gan ciemakukulim, gan pašu svētku galdam.

Kā ierasts, Zāļu tirgus placī netrūks arī plaša amatnieku izstrādājumu klāsta – pinumi, māla trauki, lina drānas un palagi, adījumi, koka karotes, baļļas un sudrablietas. Pirms ciemiem ikviens šeit varēs izmeklēt kādu īpašu svētku dāvanu Līgai vai Jānim. Latviešu ticējums vēsta – līgošana aizdzen nelaimes un iztrenkā mošķus, tai pamatīgi jāgatavojas. Zāļu tirgū varēs atrast visu, kas līgošanai nepieciešams.

Ielīgošana Rīgā sākas jau 19. jūnijā. No 18.00 Kultūras centra IMANTA pļavās ar deju ansambļa Dzirnas Skroderdienu uzvedumu, līgotnēm kokļu skaņās, Maskačkas spēlmaņiem, Līgo dziesmu dziedātājiem un dejotājiem. Būs arī amatnieku rokdarbi, rotaļas bērniem un zaļumballe.

No 18.00 Saulgriežu ugunis arī Dzegužkalnā ar ozola aplīgošanu, alus ziedošanu ugunij, vainagu darināšanu un Jāņu daudzināšanu. Dziedāsim, dejosim, spēlēsim, ēdīsim sieru, dzersim alu un pīsim krāšņākos vainagus!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.