Rīgas svētki 2010: Svētki Vērmanes dārzā 21. un 22. augustā

Publicēts:


Bērnu un ģimenes diena

21. augustā no 11.00 līdz 21.30. Priecīgu un krāsainu Rīga sola šo dienu, daudzbalsīgu skaņu virpulī savērpjot skanīgus un košus dziesmu un deju dzīparus.

Taureņu vasaras vieglumu izdejos Zelta sietiņš ar solistiem Anci Krauzi, Normundu Rutuli, Kasparu Markševicu un Zani Gudro. Baltus bērnības atmiņu sapņu mākoņus stumsim kopā ar Aishu izrādē bērniem un vecākiem Pifa piedzīvojumi.

Rīgas ātradīšanas čempionāts ļaus ikvienam iemēģināt roku košo dzīparu sporta disciplīnās. Īpaši amata prasmes paraugdemonstējumi sniegs iespēju iepazīt amatu pratējus izstādē Rīgas logi, kuros ieskatoties, pie darba atradīsim gan audējus, gan pinējus, gan puķu kārtotājus un podniekus. Amatnieku Gadatirgū varēs iegādāties visu, ko vien sirds kāro.

Sprīdīša skola aicinās uz vasaras pilnbrieda dabas norišu godināšanas, labības, zālāju izzināšanas, vainagu vīšanas un svaru un mēru darbnīcu. Bet Leļļu teātra darbnīcas viesi varēs piedalīties improvizētā teātra izrādē.

Bērnu un ģimenes svētkos visi aicināti griezt danci un iet rotaļās danču un rotaļu laukumos, skriet koka kājām kā Garkājtētiņš, piedalīties skalu un maisu lēcēju, karošu spēļu un maisu nesēju sacensībās. Gaiss viļņosies pūtēju orķestru Auseklītis un Fanfara tauru skaņās. Deju grupas Dzirnas uzvedums Windwave-Vēja šalkas, ļaus ieklausīties maģiskās dabas skaņās un sajust tās dejas ritmā Agra Daņiļeviča horeogrāfijā.

Latvijas grāmatizdevēji aicina apmeklēt Rīgas Grāmatu ielu, kur svētku viesus sagaida plašs grāmatu klāsts un ielūdz uz tikšanos ar autoriem Kultūras teltī. Nacionālā bibliotēka svētku viesiem piedāvā grāmatu lasītāju iemīļoto Grāmatu maiņas punktu – Nāc un mainies!

Svētkus izdejos tautas deju ansambļi Daiļrade, Dancis, Gatve, Līgo un Teiksma. Ģimenes dienas noslēgumā Rīgas vokālās džeza grupas Assembly Singers un dziedošo aktieru ansambļa Drama uzstāšanās.

22. augustā 12.00 līdz 19.00

1. Folkfestivāls Rīga 2010 – Pašā Rīgas Viducī.

Arī nākamajā dienā turpināsies amata prasmju paraugdemonstrējumi, Rīgas Grāmatu ielas pasākumi un Amatnieku Gadatirgus.

21. un 22. augustā sabiedriskais transports Rīgā bez maksas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.