Rīgas svētki 2011: MEISTARS.DZIESMA. LEĢENDA

Publicēts:


Imants Kalniņš

Līdz lielkoncertam Mežaparka Lielajā estrādē vēl 15 dienas (sestdiena, 20. augusts 20.00).

Imanta Kalniņa dziesmas es domāju, dungoju un dziedu sev. Vairākas paaudzes jau izaugušas ar Kalniņa vēstošajām melodijām, un tās visas vēl nemaz nav izdziedātas. Tā ir dzīva un mums ikvienam ļoti tuva mūzika, kas pelnījusi daudz izvērstāku koncertdzīvi, uzsver virsdiriģente Aira Birziņa, kurai lielkoncerta mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags uzticējis kopkorim iestudēt skaistākās Kalniņa dziesmas.

Komponists Imants Kalniņš ir dvēseles dzejnieks – jo īpaši kopā ar brāli Viku, Viktoru Kalniņu, kas sarakstījis vārdus lielākajai daļai leģendārā komponista dziesmu.

Imants Kalniņš

Imanta Kalniņa muzikālo kompozīciju repertuārs Rīgas 810 gadu jubilejas lielkoncertā mani dara laimīgu, piezīmē diriģente Aira Birziņa, es jūtos ļoti pagodināta, ka diriģēšu leģendāras Maestro dziesmas ne tikai pilsētas dzimšanas dienā, bet arī komponista 70. jubilejas gadā.

Rīgas svētki 2011

Šos svētkus gaida gan publika, gan dziedātāji. Kori ļoti nopietni gatavojas katrai dziesmai. Diriģente ir pilnīgi pārliecināta, ka vairākas dziesmas līdzi dziedās arī publika. Un viena no tām noteikti būs “Viņi dejoja vienu vasaru” vai “Dziesma, ar ko tu sāksies”. Toties “Dziesma Rīgai” ir mazāk dzirdēta maestro Imanta Kalniņa kompozīcija, ko savulaik diriģējis maestro Gido Kokars. Publika gaida no lielkoncerta augustā daudzus dziedošus pārsteigumus. Viens no tiem būs Marta Kristiāna Kalniņa un Rēzijas Kalniņas “Viņi dejoja vienu vasaru” dziedājums ar kopkori.

Skaistu pārsteigumu svētkos skatītājiem un orķestrim sagatavojis arī pūtēju orķestru virsdiriģents Haralds Bārzdiņš. Apvienotais pūtēju orķestris lielkoncertā atskaņos populāras Raimonda Paula melodijas, jautras, priecīgas un smeldzīgas, kuras vairākās paaudzēs mūs pavadījušas kāzās, bērēs un citos godos. Haralds Bārzdiņš absolvējis Latvijas Valsts konservatoriju 1979. gadā, ir ilggadējs Rīgas 6. vidusskolas direktors un Latvijā populārā jauniešu pūtēju orķestra Auseklītis vadītājs un galvenais diriģents.

Lielkoncerts Kalniņa dziesmas atnes dvēselei, Paula melodijas-gādā par lustēm un atmiņu lietu.. Kopkoris, orķestru mūziķi, dejotāji, komponisti un diriģenti pašreiz ļoti nopietni strādā pie partitūrām un koncerta horeogrāfiskā zīmējuma, sagaidot lielkoncertu darba procesā, kā Rīgas 810. dzimšanas dienas svinību vērienīgāko, krāšņāko un romantiskāko notikumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.