Roks mieram Zviedrijā ar karalieni (+video)

Publicēts:


Grupa “Snapshot” atgriezusies no Robertsfors pilsētas Zviedrijā, kur piedalījās straptautiskā projektā “Rock for Peace” (Roks Mieram).

grupa Snapshot
grupa Snapshot

Grupā “Snapshot” spēlē 4 Cēsu jaunieši – Lauris Lazdiņš (vokāls), Mārtiņš Spuris (Ģitāra), Jānis Andersons (basģitāra) un Reinis Graudiņš (bungas). Lai dotos uz Zviedriju, jauniešiem bija nepieciešama pārstāvošā organizācija, tālab viņus pavadīja Biedrības “Output” vadītāja Kristīne Mihaļova.

Projektā piedalījās muzikālās apvienības no Zviedrijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Latvijas. Pirmajās projekta dienās visi dalībnieki tika sadalīti 5 jauktās grupās, tādējādi izveidojot jaunus, internacionālus muzikālos sastāvus. Katrai no grupām tika dots uzdevums sacerēt dziesmas par mieru. Projekta gaitā notika arī vairākas diskusijas par miera tēmu.

“Sākumā gāja grūti, jo bija jāsastrādājas ar pilnīgi svešiem cilvēkiem, turklāt arī katra dalībieka spējas un pieredze būtiski atšķīrās. Taču kautrīgums, ātri tika pārvarēts, jo mūzika taču runā vienā valodā. Visi bijām entuziasti, un mēģinājumi notika no 9:00 rītā līdz pat pusnaktij, kaut gan pēc programmas bija jau iestājies naktsmiers,” stāsta Mārtiņš.

Liels notikums bija tikšanās ar Zviedrijas karalieni, karali un troņprincesi, kas bija ieradušies uz 200 gadu miera gadadienas svinībām.

Projekta kulminācija bija 2 koncerti Robertsfors pilsētiņā. Pirmajā vakarā grupas uzstājās jauktajos sastāvos, atrādot nedēļā paveikto.

Lauris atzīst, ka “dažas no sacerētajām dziesmām bijušas tiešām profesionālas un grūti bijis noticēt, ka tapušas tikai dažu dienu laikā.”

Noslēguma dienā tika sniegts koncerts oriģinālajos sastāvos, kas izvērtās tiešām emocionāls un guva plašu vietējo iedzīvotāju atsaucību. Izvērtējot paveikto, jaunieši atzīst, ka tā bijusi vērtīga pieredze, turklāt iegūti gan jauni draugi, gan idejas turpmākajai darbībai. Viens no lielākajiem sapņiem esot realizēt līdzīgu projektu Cēsīs, taču tuvākajā nākotnē ir vēlme uzstāties koncertos un strādāt pie jaunām dziesmām.

Video

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.