Rundāles pils muzeja pakalpojumu jaunais cenrādis

Publicēts: | Atjaunots:


Rundāles pils Dārza svētki 2019.
Rundāles pils Dārza svētki 2019. Publicitātes foto.

Lai aktualizētu Rundāles pils muzeja sniegto pakalpojumu klāstu un cenas, papildinātu muzeja cenrādi ar jauniem pakalpojumiem un svītrotu neaktuālos, kā arī precizētu atsevišķu muzeja sniegto maksas pakalpojumu nosaukumus un aktualizētu, papildinātu atsevišķiem maksas pakalpojumiem piemērotās atlaides, Ministru kabinets 9. janvāra sēdē atbalstīja izmaiņas Rundāles pils muzeja publisko maksas pakalpojumu cenrādī.

Jaunie Ministru kabineta noteikumi* sagatavoti pēc Kultūras ministrijas un Rundāles pils muzeja iniciatīvas, secinot, ka jāveic izmaiņas vairāk nekā pusē no muzeja pakalpojumu cenrādī ietvertā, jo būtiski mainījušās faktiskās ar pakalpojumu sniegšanu saistītās tiešās un netiešās izmaksas, mainījies muzeja sniegto publisko maksas pakalpojumu klāsts, kā arī secināts, ka atsevišķiem pakalpojumiem nepieciešams aktualizēt pakalpojumu saņēmēju grupas, kurām tiek noteiktas atšķirīgas pakalpojumu cenas.

Rundāles pils dārza svētki. Publicitātes foto
Rundāles pils dārza svētki. Publicitātes foto

Aktualizētajā muzeja pakalpojumu cenrādī vairs nav iekļauti pakalpojumi, pēc kuriem nav bijis sabiedrības pieprasījuma, kuri zaudējuši aktualitāti, kuriem nav iespējams nodrošināt pakalpojuma kvalitāti, vienlaikus cenrādis papildināts ar jauniem publisko maksas pakalpojumu veidiem, kas saistīti ar muzeja darbības paplašināšanu.

Tāpat jaunajā cenrādī vienkāršoti pakalpojumu veidi – apmeklējuma biļetes cena vairs netiek piesaistīta sezonalitātei – pamatekspozīcijas apskatei mazā un lielā loka biļešu veidus aizstāj viena veida pamatekspozīcijas apskates biļete visa gada garumā Tas pats attiecas uz franču dārza apmeklējumu – tiks piedāvāta viena biļete par to pašu cenu visu aktīvā tūrisma sezonu (no 1.aprīļa līdz 31.oktobrim), vienlaikus tiek saglabāts iepriekšējais princips dārza apmeklējumam – aktīvā tūrisma sezonā franču dārza apmeklējums ir par maksu, bet laika posmā no 1. novembra līdz 30. martam dārza apmeklējams bez maksas.

Rundales pils rožu dārzam 10 gadi
Rundales pils rožu dārzam 10 gadi

Aktualizētajā muzeja cenrādī precizētas muzeja publisko maksas pakalpojumu cenas atbilstoši to faktiskajām izmaksām, vienlaikus saglabājot atlaides gandrīz visām iepriekšējā cenrādī minētajām apmeklētāju grupām, izņemot daudzbērnu ģimenes un Rundāles novada izglītības iestāžu izglītojamos un pedagogus mācību procesa ietvaros.

Muzejs ir izvērtējis negūtos finansiālos ienākumus, kā arī savas budžeta iespējas, un pieņēmis lēmumu, ka, ņemot vērā faktiskās pakalpojumu izmaksas, nodrošināt bezmaksas ieeju šai apmeklētāju grupai turpmāk vairs nav iespējams. Tomēr, ir paredzēts arī turpmāk veicināt valsts veidoto atbalsta programmu daudzbērnu ģimenēm, kurām muzeju būs iespējams apmeklēt ar 50 % atlaidi. Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā bijusī Rundāles novada teritorija ir iekļauta Bauskas novadā, tāpēc muzejs vairs nepiedāvās bezmaksas ieeju Rundāles novada izglītības iestāžu izglītojamiem un pedagogiem. Izvērtējot savas budžeta iespējas, muzejs ir secinājis, ka nevar nodrošināt bezmaksas ieeju visām Bauskas novada skolām.

Šogad Rundāles pils muzeja budžetā plānotie ieņēmumi no muzeja maksas pakalpojumiem un citiem pašu ieņēmumiem ir 2 miljoni eiro, savukārt 2025. gada un 2026. gada budžetos tie plānoti jau 2,1 miljona eiro apmērā.

2 Replies to “Rundāles pils muzeja pakalpojumu jaunais cenrādis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.