Rūpes radīt – The Care to Create: starptautiska starpnozaru konference Cēsīs

Publicēts:


No šodienas, 10.jūnija, globālajā tīmeklī ir pieejama starptautiskās starpnozaru konferences “Rūpes radīt – The Care to Create” mājas lapa. Konferences “Rūpes radīt – The Care to Create” notiks 2010.gada 24.jūlijā Cēsu Izstāžu namā. Konferencē aicināti piedalīties Baltijas, Skandināvijas, Krievijas un Francijas laikmetīgās mākslas un akadēmiskās mūzikas jomu profesionāļi.

the care to create

Konferences pamattēma būs valstu laikmetīgās mākslas un akadēmiskās mūzikas attīstības tendences Eiropā un sadarbības tīklu veidošana un stiprināšana. Konferencē notiks profesionāļu diskusija par “laikmetīgo akadēmismu”, tā tendenču pārklāšanos reģionā, mēģinot noskaidrot, kur meklējama kvalitātes robežšķirtne starp akadēmisko piedāvājumu un iespējamiem izklaides elementiem. Viens no mērķiem ir rosināt viedokļu apmaiņu par festivālu un notikumu programmēšanas problemātiku un veidiem, kā veicināt ekspertīzes un mākslas produkta “eksportu” un “importu”.

Dalībai konferencē aicināti Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Francijas, Islandes, kā arī Krievijas organizācijas un profesionāļi, kas darbojas vizuālās mākslas un akadēmiskās mūzikas jomās. Paredzams, ka šis projekts veicinās augstas kvalitātes projektu partnerību un aktivizēs iesaistīto organizāciju un profesionāļu sadarbību ilgtermiņā. Konferences mērķis ir sadarbības tīkla veidošana un stiprināšana starp dinamiskām laikmetīgās mākslas, mūzikas un to teoriju organizācijām kā kompetences centriem.

Referātus lasīs mūzikas kritiķis, žurnāla “Mūzikas saule” galvenais redaktors Orests Silabriedis dialogā ar mākslas zinātnieci un kuratori, Krievu muzeja Laikmetīgā mākslas nodaļas vecāko zinātnisko līdzstrādnieci Oļesju Turkinu (Krievijas) un Anti-Festivāla (Somija) radošā direktore un producente Johanna Tukanena dialogā ar Parīzes Mūzikas muzeja direktoru Ēriku de Višēru. Apaļā galda diskusijās uzaicināti runāt Viļņas Laikmetīgās mākslas centra direktors, mākslas zinātnieks un kurators Ķestutis Kuizinas (Lietuva), izstāžu kuratore, mākslas kritiķe, monogrāfiju autore un publiciste Helēna Demakova, māksliniece, vizuālo mākslu žurnāla “Studija” galvenā redaktore Līga Marcinkēviča, komponists, mūziķis Kristaps Pētersons, diriģents Kaspars Putniņš, Sanktpēterburgas mākslas centra “Puškinskaja 10” Kultūras programmu koordinatore Valentīna Kiričenko (Krievija), diriģents Normunds Šnē, žurnāla “Foto Kvartāls” galvenā redaktore, mākslas kritiķe un kuratore Alise Tīfentāle, mākslinieks Jans Tomiks (Igaunija), komponists, mūsdienu mūzikas grupas “eNsemble” mākslinieciskais vadītājs Boriss Filanovskis (Sanktpēterburga, Krievija), mākslas zinātniece un kuratore, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese, mākslas zinātniece un kuratore Aesa Sigirjonsdotira (Īslande) un mākslas zinātniece un kuratore.

Konferences nosaukums atvasināts no Mākslas festivāla “Cēsis 2010” ietvaros notiekošās Baltijas valstu laikmetīgās mākslas izstādes “Take Care”, kuras konceptuālajā uzstādījumā īpaša uzmanība veltīta mākslinieka un sabiedrības attiecību noskaidrošanai.

Plašāka informācija pieejama konferences mājas lapā – http://balticscandinaviannetwork.com/

Mājas lapā gan latviešu, gan angļu valodā pieejama informācija par konferenci, tās darba kārtību, dalībniekiem un atbalstītājiem. Sadaļā “Konferences forums” konferences dalībnieki izteiks savu viedokli jautājumos, kas tiks diskutēti arī konferences ietvaros. Savukārt sadaļā “Kultūras afiša” konferences organizētāji publicēs nozīmīgākās aktualitātes vizuālās mākslas un mūzikas jomā Baltijas un Skandināvijas valstīs.

Festivāla organizatori konferences organizēšanai finansējumu ir piesaistījuši no Ziemeļu Kultūras punkta (Nordic Culture Point). Konferenci atbalsta arī SIA “Alfor”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.