Sade – Soldier of Love (jaunais albums)

Publicēts:


Angļu dziedātāja Šadē (Sade) 5.februārī mūzikas izdevniecības “Sony Music” apgādā laidīs klajā savu jaunāko studijas albumu “Soldier of Love”, kas seko pirms desmit gadiem izdotajam albumam “Lover’s Rock” un ir sestais studijas albums viņas 25 gadu ilgajā karjerā.

Sade - Soldier of Love (cover artwork)

Šadē un viņas grupa atkal apvienojās 2008.gadā Pītera Geibriela studijā “Real World” netālu no Šadē lauku mājām dienvidrietumu Anglijā. Tā bija četrotnes pirmā tikšanās reize kopš 2001.gada “Lover’s Rock” turnejas. Basģitārists Pols Denmans (Paul Denman) atbrauca no Losandželosas, kur viņš strādā par menedžeri sava dēla grupai “Orange”. Ģitārists un saksofonists Stjuarts Metjūmens (Stuart Matthewman) pārtrauca darbu pie kādas filmas skaņu celiņa ieraksta Ņujorkā, bet taustiņu instrumentālists Endrjū Heils (Andrew Hale) atstāja savu talantu un repertuāra konsultanta darbu.

Jaunā albuma skanējums ir atvirzījies no nedaudz veclaicīgā kantrī un soulmūzikas skanējuma, kāds bija jaušams albumā “Lover’s Rock”, un pieņēmis eklektiskāku identitāti. Vietām albums skan kā oriģinālais Šadē repertuārs ar Metjūmenu pie saksofona, bet vietām viņa atklāj jaunus muzikālus apvāršņus – pietuvinoties vieglam regeja skanējumam dziesmā “Babyfather” vai dramatiskam skanējumam albuma pirmajā skaņdarbā “The Moon and the Sky”. Video: Sade – Soldier of Love

“Es radu jaunus ierakstus tikai, kad man ir ko teikt, nevis lai būtu ko tirgot. “Sade” nav zīmols,” uzsver Šadē, kas allaž sargājusi savu privāto dzīvi no sabiedrības uzmanības, īpaši pēc laulībām ar spāņu kino režisoru, meitas piedzimšanas un pārvākšanās uz laukiem ar jaunu dzīvesbiedru.

Šadē jeb īstajā vārdā Helēna Folašade Adū (Helen Folasade Adu) dzimusi Nigērijā, viņas tēvs bija ekonomikas pasniedzējs universitātē, bet māte – angļu medmāsa. Kad vecāki izšķīrās, māte ar Šadē aizbrauca uz Angliju pie vecvecākiem. Bērnībā Šadē klausījās Kērtisu Meifīldu (Curtis Mayfield) un Donniju Hateveju (Donny Hathaway), bet pusaudžu gados, brīvdienās strādājot teātra kafejnīcā, skatījās “Jackson 5” koncertus. Tomēr mūzika nebija viņas karjeras pirmā izvēle – Šadē studēja modi Sv.Martina mākslas skolā un mūzikai pievērsās pēc skolasbiedru lūguma, kuri meklēja vokālisti savai grupai. Vēlāk viņa sāka uzstāties ar grupu “Pride” un viņas dziesmu “Smooth Operator” pamanīja ierakstu kompānijas “Epic Records” pārstāvji, kuri gribēja slēgt līgumu ar Šadē kā solomākslinieci, bet viņa uzstāja, ka līdzi jānāk arī trīs grupasbiedriem – Stjuarts, Endrjū un Pols. Lai arī izdodot pirmo singlu “Your Love Is King”, Šadē dzīvoja pārveidotā ugunsdzēsēju stacijā bez apkures, šī kompozīcija kļuva par viņas elegantā skanējuma zīmolu un uz visiem laikiem pārvērta tās dzīvi. Visā pasaulē Šadē pārdevusi vairāk nekā 50 miljonus albumu eksemplāru.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.