Sākumā bija vējš: mākslinieces Baibas Muzikantes personālizstāde Daugavpilī

Publicēts:


No 5.marta līdz 6.maijam Daugavpilī viesnīcā Park Hotel Latgola apskatāma mākslinieces Baibas Muzikantes pirmā personālizstāde “Sākumā bija vējš…“.

Izstādē apskatāmie darbi tapuši laikā no 2004. – 2010. gadam. Tie ir dažādās tehnikās izpildīti darbi. Smalki, klasiskā tehnikā austi gobelēni, sietspiedes, apdrukas, mašīnizšūšanas, tekstilmozaīkas, batikas, darbi. Radītajos darbos izmantoti dabīgi un sintētiski materiāli.

Baiba Muzikante. Sākumā bija vējš

Ekspozīcijā iekļauts arī mākslinieces bakalaura darbs ” Sākumā bija vējš…” Darbs izpildīts tekstilmozaīkas un sietspiedes tehnikās ar grafiskām līnijām, dekoratīvi stilizētām formām.

Baiba Muzikante: “Sākumā bija vējš, jo visa sākotne ir doma – vējš, kurš atnes sēklu un iedēsta to auglīgā augsnē, lai pēc laika pasaulē dotu vietu jaunajam, kā bērns, kurš mātes miesā dzīvo vēl pirms ārpasaulē kāds uzzina par viņa esamību. Mātes klēpis pirms daudziem, daudziem domu bērniņiem.

Radot kompozīcijas veicu izpētes darbu, ja to tā var teikt. Pārsvarā pētu augļu un dārzeņu struktūru. Kā mazi bērni, gribu zināt – kas lācītim vēderā. Manos darbos svarīga nozīme ir līnijai, caur kuru izceļu stilizētās formas. Dominējošs ir ritms un dekoratīvi laukumi.”

Baiba Muzikante mācījusies Aucē. Studējusi Lietišķās mākslas koledžā, rokdarbu nodaļā. 2007. gadā ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas, tekstilmākslas apakšnozarē. Šobrīd turpina studijas maģistra programmā.

Māksliniece regulāri piedalās Latvijas Tekstilmākslas asociācijas rīkotajās un arī citās grupu izstādēs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.