Septembris: Jauniešu mēnesis 2008

Publicēts:


mattafix

Jau trešo gadu pēc kārtas ar Rīgas pašvaldības atbalstu un pēc Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta (RD IJSD) Bērnu un jaunatnes pārvaldes iniciatīvas septembris tradicionāli tiks pasludināts par Jauniešu mēnesi.

mattafix

Sākoties jaunajam mācību gadam, rudens pirmajā mēnesī jauniešus sagaida interesantas aktivitātes un pārsteigumi, kurus sarūpējušas nevalstiskās organizācijas, mākslinieki, mūziķi, pašvaldības izglītības iestādes un daudzi citi. Savu brīvo laiku jaunieši un bērni varēs piepildīt darbojoties radošajās darbnīcās, iepazīstoties ar dažādu jauniešu organizāciju darbību, apmeklējot radošos festivālus un sportiskas sacensības, kā arī piedaloties žurku skrējienā un baudot muzikālos priekšnesumus. Kopā paredzēti septiņi vērienīgi, izglītojoši izklaidējoši pasākumi.

1. septembrī no plkst. 15.00 Vērmanes dārzā jau sesto reizi notiks 1. septembra svinības “Zem viena jumta“. Svētkos jauniešiem un skolas vecuma bērniem būs iespēja iesaistīties netradicionālās sporta aktivitātēs un baudīt mūzikas grupu “Metafora“, “New Old” un “Gain Fast” priekšnesumus. Paredzēts izveidot nevalstisko organizāciju informācijas ielu, erudīciju tiltu, kā arī būs lielā loterija.

6. septembrī no plkst. 13.00 Vērmanes dārzā notiks tradicionālais pasākums “Nāc un piedalies“. Pasākumā būs radošās darbnīcas, kurās varēs iepazīties ar Rīgas bērnu un jauniešu centru piedāvāto interešu izglītības pulciņu darbību. Varēs vērot “Hula – hup” studijas paraugdemonstrējumus, pārbaudīt savus spēkus uz alpīnistu sienas, darboties ar frīstaila lidmodeļiem un izmēģināt velotransportu. Šīs dienas aktivitātes kuplinās svētku koncerts un lielā loterija.

7. septembrī no plkst. 12.00 Daugavas stadionā risināsies Baltijas labāko graffiti mākslinieku sacensības. Paralēli tam darbosies radošās darbnīcas un dažādu muzikālo grupu –  alternatīvā roka, hiphopa un elektro/house uzstāšanās. Paredzēta arī ballīte, kas notiks Sapņu Fabrikā, sākums plkst. 20.00.

13. septembrī no plkst. 12.00 Esplanādē paredzēts “Jauniešu radošais festivāls”, kurā kopā ar mūziķiem no “Astro’n’out” un “Z-Scars” darbosies ART zona pie mākslas guru, kā arī ACTIVE zona, kur varēs izkustēties deju ritmos un aktīvi atpūsties. Festivāla mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un sniegt zināšanas par piedāvātajām neformālās izglītības iespējām. Festivāla programmā ir iekļautas dažādas jauniešu interešu izglītības sfēras – sports, radošās mākslas, nevalstisko organizāciju prezentācijas u.c.

13. septembrī plkst. 15.00 Esplanādē starts tiks dots tradicionālajam “Žurku skrējienam“. Tās ir atraktīvas orientēšanās sacensības ar kontrolpunktiem pa nozīmīgām un vēsturiskām Rīgas vietām. Skrējienā aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem.

14. septembrī plkst. 12.00 Grīziņkalnā notiks BMX, MTB un skeitborda sezonas noslēguma masku balle “Ride It Masku Balle” ar Latvijas labāko braucēju piedalīšanos. Maskas būs iespēja izgatavot radošajās darbnīcās uz vietas gan sev, gan savam braucamrīkam. Paredzēti jautri konkursi, ātra mūzika un masku šovs.

20. septembrī plkst. 14.00 Vērmanes dārzā risināsies ceļošanas sacīkstes “Skrienam pakaļ”, kurās vienas dienas laikā būs iespēja “apceļot pasauli“, iegūt vērtīgas balvas, uzklausīt pieredzējušus ceļotājus, baudīt muzikālo grupu priekšnesumus.

Papildinformācija: RD IJSD Bērnu un jaunatnes pārvaldes galvenā speciāliste Baiba Vārna, tālr. 67333422, kā arī jauniesumenesis.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.