Sestdien Līgatnē notiks trešie pūtēju orķestru svētki

Publicēts:


Sestdien, 30. maijā,  Līgatnē notiks trešie tradicionālie pūtēju orķestru svētki, kurus šogad kuplinās jauna ierosme – Brīvās mākslas festivāls “Balta lapa”.

Svētkos pilsētas skvēros, laukumos un uz divām skatuvēm muzicēs pašdarbības pūtēju orķestri, uzstāsies vokālisti un teātru mākslinieki. Paredzēta plaša kultūras programma bērniem un spēlēs dažādu stilu populārās un rokmūzikas grupas.

Kamēr pieaugušie izmēģinās spēkus peintbola laukumā vai šaušanā ar arbaletiem, cirvju un šķēpu mešanā, tikmēr mazākie pasākuma dalībnieki darbosies “Bērnu pilsētiņā”, kur notiks atrakcijas, rotaļas, spēles un konkursi.

Svētku jaunums ir Brīvās mākslas festivāls “Balta lapa”, uz kuru jau 27.maijā ieradās dažādu jomu mākslinieki, lai katrs brīvā stila izjūtās apspēlētu papīru – sākumā baltu lapu, to veidojot unikālos mākslas darbos.

Līgatnes kultūras un tūrisma centra vadītāja Laimdota Lapiņa ir pārliecināta, ka Brīvās mākslas festivāls “Balta lapa”, kas savā ziņā ir papīra svētki, kļūs par tradīciju, jo Līgatnes papīrfabrika ir vienīgais papīra ražošanas uzņēmums valstī un šai festivālā vēlamies uzsvērt uz neierobežotu domu lidojumu, kā izmantojams papīrs.

Brīvās mākslas festivāla kulminācija būs Pūtēju orķestru svētkos 30. maijā, kad tiks izrādīts iepriekšējo dienu veikums un ikviens pasākuma dalībnieks varēs kļūt par mākslinieku kādā no 15 radošajām darbnīcām – keramikas, zīmēšanas, karošu grebšanas, klūdziņu pīšanas, rotu darināšanas u.c., kā arī apgūt mazāk zināmus mākslas virzienus – Body Art, origami, grafiti u.c.

Vakarā orķestru pavadījumā svētku gājiens un lielkoncerts – “Atklāj sevi mākslai”. Turpinājumā – balle līdz rītam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.