Šodien vārda dienas svin:Agris, Agrita

 

SINFONIETTA RĪGA sezonas atklāšanas koncerts Lielajā ģildē

Piektdien, 18. septembrī plks. 19:00, Lielajā ģildē notiks Sinfonietta Rīga sezonas atklāšanas koncerts.

Sinfonietta Riga

Latvijas mūzikas dzīves jauno cerību zvaigznājs – Berlīnes mūzikas augstskolu šīgada absolventi Marta Jagmane, Guna Āboltiņa un Jānis Semjonovs, kā arī viņu mentors Normunds Šnē būs solisti spēles prieka pārpilnajā Jozefa Haidna Sinfonia concertante – asprātīgā solo instrumentu kvarteta un orķestra saspēlē. Tā kā visā pasaulē turpinās Haidna gads, programmā būs arī šī austriešu vecmeistara 99. simfonija – viena no meistara sirmos gados komponētajām t. s. Londonas simfonijām. Līdzās Haidnam – latvietis Šmīdbergs un soms Lindbergs.

Vilnis Šmīdbergs piedāvās jaundarbu – būsim viņa “Elēģijas” pasaules pirmatskaņojuma liecinieki. Ideja pārstrādāt orķestrim pirms dažiem gadiem pirmatskaņotā stīgu kvarteta skaisto lēno daļu pieder radio “Klasika” programmu vadītājai Sandrai Ņedzveckai.

Savukārt no Magnusa Lindberga žilbinoši dzīvīgās un krāsainās daiļrades dzirdēsim opusu Jubilees – 2000. gadā komponētā klaviercikla pārlikumu orķestrim.

“Līdzās parastajai instrumentālajai virtuozitātei Lindberga stils šajā skaņdarbā žilbina ar ātrām sīkdetaļām, valdzinošam skaņukrāsām un humoru.”

Resurss: latvijaskoncerti.lv

Komentēšana nav pieejama.


E-art.lv ir kultūras informācijas tīkls, kas izveidots, apkopojot informāciju par notikumiem un cilvēkiem kultūras un mākslas jomās.

Kontakti:

  • Preses relīzēm: info@e-art.lv
  • Sadarbības piedāvājumi: rolands@e-art.lv

Citas mājas lapas