Šodien. Purvīša balvas izstādes atklāšana ARSENĀLĀ

Publicēts:


Purvīša izstades ielugumi

Purvīša balvas izstāde. No 2009.gada 6.februāra līdz 29.martam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Vecrīgā, Torņa ielā 1) būs aplūkojama pirmā Purvīša balvas izstāde.

Purvīša izstades ielugumi

2008.gada sākumā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar SIA Alfor nodibināja balvu Latvijas vizuālajā mākslā – Purvīša balvu. Balva tiks piešķirta reizi divos gados māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kas dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp laikmeta dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Balvas piešķiršanas mērķis ir novērtēt izcilāko sniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, veicināt Latvijas mākslas procesa intensitāti un popularizēt Latvijas mākslinieku radošos sasniegumus. (lnmm.lv)

Izstādes atklāšana 2009.gada 6.februārī plkst. 18:00 Apmeklētājiem izstāde atvērta no 07.02.2009

Vilhelms Purvītis

 

Vilhelms Purvītis, 1938. Foto: R.Johansons
Vilhelms Purvītis, 1938. Foto: R.Johansons

Balva nosaukta latviešu glezniecības vecmeistara Vilhelma Purvīša (1872 – 1945) vārdā. Ievērojamais sava laika mākslinieks un mākslas pedagogs, kurš guvis atzinību ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskā līmenī, Vilhelms Purvītis ir viens no latviešu nacionālās mākslas skolas dibinātājiem un nacionālās ainavu glezniecības pamatlicējs.

Vilhelms Purvītis ir viena no visu laiku nozīmīgākajām personībām Latvijas kultūrā un mākslas dzīvē – Rīgas pilsētas mākslas skolas direktors, Rīgas pilsētas mākslas muzeja direktors un latviešu mākslas kolekcijas veidotājs, Latvijas Mākslas akadēmijas dibinātājs un pirmais rektors, ilggadējs Dabasskatu meistardarbnīcas vadītājs, visu starpkaru laikmetā valsts rīkoto reprezentatīvo Latvijas mākslas izstāžu ārzemēs ģenerālkomisārs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.