Starptautiskā fotogrāfijas vasaras skola Ludzā (2010)

Publicēts:


Teksts: Gētes institūta mājas lapas.

Jau piekto gadu pēc kārtas Starptautiskajā fotogrāfijas vasaras skolā augusta sākumā Ludzā satiksies talantīgi fotogrāfi no Latvijas un Eiropas. Ar Gētes institūta Rīgā atbalstu nometnē vienu no tematiskajām darbnīcām, “Vietas izjūta”, vadīs viens no šodienas Vācijas ievērojamākajiem un starptautiski atzītākajiem fotogrāfiem Pēters Belobžeskis.

Rudenī Gētes institūtā Rīgā būs apskatāma vasaras skolas dalībnieku labāko darbu izlase.

Darbnīca “Vietas izjūta”

Šīs darbnīcas mērķis ir iepazīties ar “telpas uztveres” iespējām. Pretēji pastāvošam – vispārinātam – uzskatam, ka “tehniskais aprīkojums” ir fotogrāfijas medija galvenie izteiksmes līdzekļi, gribētos akcentēt fotogrāfa prasmes iemūžināt kādas vietas noskaņu vai kāda cilvēka būtību. Bez personīgas iedziļināšanās objektā, fotogrāfs nebūs spējīgs veidot kompleksu darbu.

Darbnīcas dalībnieki izmantos digitālu tehniku un veidos radošus projektus, vadoties no sava personīgā skatupunkta. Patstāvīgā darba ietvaros, jaunie fotogrāfi apsekos un izpētīs Ludzas apkārtni. “Patiesības” jautājums būs diskusijas būtiska sastāvdaļa. Dators tiks uztverts kā laboratorija eksperimentiem – studenti tiks aicināti izmantot datorgrafikas programmas attēlu manipulācijai. Dažkārt fotogrāfijas medijs spēj fiksēt attēlus tā, ka ir grūti noticēt, ka tie patiešām ir autentiski un nav veiktas nekādas manipulācijas. Šī darbnīca nebūs par manipulācijas tehniskiem aspektiem, bet par digitālās fotogrāfijas paplašinātajām iespējām un par to, kā tās izmaina mūsu vizuālo uztveri – kādā veidā laikmetīgajā fotogrāfijā attēlo telpu? Kāds ir telpas attēlojums glezniecībā?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.