Rolands Umbrovskis

S.2023:03/24

Jāņa un Pūces Ziemassvētku noslēpums

Pasaka: Jāņa un Pūces Ziemassvētku noslēpums
Pasaka: Jāņa un Pūces Ziemassvētku noslēpums

Ziemassvētku ciematā, kur katru gadu spīdēja brīnumainā eglīte, dzīvoja zēns vārdā Jānis. Viņš bija zinātkārs un drosmīgs, un viņa labākais draugs bija gudrā pūce. Jānis un pūce bija nešķirami draugi, kopā piedzīvojot dažādus piedzīvojumus.

Vienu dienu, kad Jānis un pūce vēroja, kā mazais rūķis Tobijs devās savā lielajā piedzīvojumā, lai atrastu pazudušās eglītes rotas, viņi nolēma, ka arī viņiem vajag palīdzēt. Jānis un pūce, slepus no vecākiem, devās sekot Tobijam, cerot, ka viņi varētu kaut kā palīdzēt.

Ceļā Jānis un pūce saskārās ar dažādiem noslēpumiem un šķēršļiem. Viņi atrada mīklainas zīmes un norādes, kas lika viņiem domāt, ka rotas varētu atrasties visā ciematā. Viņiem bija jāatrisina mīklas un jāpārvar dažādi šķēršļi, lai atrastu katru no rotām.

Kādā aukstā ziemas vakarā, Jānis un pūce atrada pēdējo mīklu, kas vedināja viņus uz ciemata vecāko koka māju. Tur viņi atklāja vecu grāmatu ar stāstiem par ciemata Ziemassvētku tradīcijām. Lasot šos stāstus, Jānis un pūce saprata, ka patiesās Ziemassvētku rotas ir tradīcijas un stāsti, ar ko dalās ciemata iedzīvotāji.

Iedvesmoti no šī atklājuma, Jānis un pūce nolēma radīt jaunu Ziemassvētku tradīciju. Viņi aicināja visus ciemata bērnus un vecākus pulcēties ap eglīti un dalīties savos stāstos un dziesmās. Katrs dalījās savā Ziemassvētku stāstā, kas padarīja svētku vakaru vēl burvīgāku. Tiem kuriem vēl nebija sava Ziemassvētku stāsta, pastāstīja, kas labs noticis pēdējā gadā, kopš iepriekšējiem Ziemassvētkiem.

Tobija atgriešanās ciematā ar “rotām” – jauniem draugiem un siltām atmiņām – tikai vairoja svētku noskaņu. Ciemata iedzīvotāji saprata, ka Ziemassvētku noslēpums nav materiālās rotās, bet gan dalīšanās un kopīgā laime.

Stāsts par Jāni un pūci mācīja visiem, ka kopīgi pārvarēt šķēršļus ir daudz vieglāk un ka Ziemassvētku noslēpums slēpjas dalīšanās un kopīgos darbos. Jānis un pūce palīdzēja ne tikai atrast rotas, bet arī radīt jaunu svētku sajūtu, kas balstījās uz kopā būšanu un dalīšanos.

Un tā, katru gadu, kad tuvojās Ziemassvētki, ciemata iedzīvotāji atcerējās par Jāņa un pūces piedzīvoto noslēpumu un saprata, ka patiesais Ziemassvētku burvība ir kopība, dalīšanās un mīlestība. Un šie Ziemassvētki kļuva par vieniem no visburvīgākajiem un sirdi sildošākajiem svētkiem, ko ciemats jebkad bija piedzīvojis.

Jāņa un Pūces Ziemassvētku noslēpums. Jānis un Pūce ciematā.
Jāņa un Pūces Ziemassvētku noslēpums. Jānis un Pūce ciematā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.