TAKAS dzejā: Semjons Haņins un Pēteris Draguns

Publicēts:


Otrdien, 13. jūlijā plkst. 20.00, TAKAS dzejā divvalodu dzejas lasījumi, kur uzstāsies viens no Latvijas krievu dzejnieku tekstgrupas Orbīta izveidotājiem, dzejnieks Semjons Haņins kopā ar Pēteri Dragunu.

taka dzejas pasākums. plakāts.

Semjona Haņina (īstā vārdā Aleksandrs Zapoļs) dzejoļi, atdzejojumi, kā arī fotogrāfijas un raksti par mūsdienu literatūru un kinomākslu, kopš 1998. gada ir publicēti gan latviešu, krievu, igauņu, angļu un zviedru valodā izdotajos literārajos žurnālos, gan dzejas kopkrājumos Latvijā un Krievijā. 2003. gadā izdots dzejnieka pirmais dzejas krājums Только что/Tikko, kas publicēts bilingvālā izdevumā septiņu pazīstamu latviešu dzejnieku tulkojumā. Semjona Haņina publiskās aktivitātes kopš 1999.gada nesaraujami saistītas ar tekstgrupu Orbīta. Apvienība ir aizsākusi divvalodu grāmatu sēriju un Только что/Tikko ir otrā šīs sērijas grāmata. Runājot par dzeju Semjons uzskata, ka “dzeja ir tikai fiksācija, kurā nav dzīves krāšņuma. Liels kompromiss pašam ar sevi un apkārtējiem”.

Pēteris Draguns dzejoļu krājuma Inde autors, atdzejojis Latvijas jauno krievu dzejnieku (tai skaitā Semjona Haņina), ukraiņu un baltkrievu jauno dzejnieku darbus. Pētera dzejoļi pēta tumšos un draudīgos spēkus, kas mīt katrā cilvēkā un izlaužas sāpīgu atmiņu vai sirreālu vīziju veidā. Šo pasaules izjūtu, iespējams, harmonizē dažādu reliģiju simbolu klātbūtne un intensīvs jutekliskās pieredzes pārdzīvojums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.