Tavā notikumu epicentrā (rakstu konkurss)

Publicēts:


“Tavā notikumu epicentrā” ar šādu nosaukumu starptautiskās žurnālistu organizācijas FEJS (Forum for European Journalism Students) Latvijas lokālā grupa sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Fondu uzsāk rakstu konkursu, kurš ilgs 10 mēnešus. No 2009. gada 1. septembra līdz 2010. gada 30. jūnijam jaunieši tiek aicināti izteikties par noteiktām Latvijā un/vai pasaulē aktuālām vai domu raisošām tēmām FEJS Latvija mājaslapā lv.fejs.org.

Konkursa ietvaros katru mēnesi FEJS Latvija piedāvās citu tēmu un aicinās jauniešus par to izteikties brīvi izvēlētos žurnālistikas žanros: esejās, rakstos, blogos, intervijās, reportāžās. Septembra mēneša tēma ir Globālās ikonas Tavās mājās, aktualizējot globalizāciju un tās sekas pasaulē un Latvijā. Septembra darbus konkursa dalībnieki var iesūtīt no 1. līdz 30. septembrim uz epastu fejs.latvija@gmail.com. Darbi tiks automātiski publicēti mājaslapā lv.fejs.org, kur tos varēs lasīt un komentēt. Savukārt oktobra sākumā tiks noteikts labākais septembra raksts un tā autors, kas saņems balvu no LU Fonda.

Rakstus vērtēs FEJS Latvija rakstu konkursa veidotājas, LU Fonda pārstāvis, kā arī kāds profesionāls Latvijas mediju žurnālists, kas katram mēnesim būs cits. Septembra mēneša žūrijā būs laikraksta Diena žurnāliste Ieva Alberte. Rakstu vērtēšana notiks pēc šādiem kritērijiem: oriģinalitāte, kvalitāte, ietekme sabiedrībā.

Konkurss veicinās intensīvu informācijas apmaiņu par sabiedrībā aktuālām tēmām, kā arī dos iespēju jauniešiem, jo īpaši žurnālistikas studentiem veidot savu viedokli par noteiktiem tematiem un situācijām Latvijā un pasaulē, kā arī pilnveidot un papildināt savu profesionālo žurnālistisko pieredzi.

Vairāk informācijas par konkursu un citām FEJS Latvijas aktivitātēm skatīt mājaslapā lv.fejs.org.

FEJS Latvija logoFEJS (Forum for European Journalism Students) ir nevalstiska bezpeļņas organizācija, kas Eiropā aktīvi darbojas kopš 1988. gada vairāk nekā 30 valstīs. 2008. gada augustā FEJS grupa tika izveidota arī Latvijā (FEJS Latvija) – tā ir ne tikai oficiāla organizācija, bet arī platforma, kas dod iespēju satikties žurnālistikā ieinteresētiem cilvēkiem, diskutēt par Latvijas un pasaules žurnālistikas tendencēm. Vairāk par FEJS starptautisko organizāciju skatīt mājaslapā http://fejs.org , savukārt par FEJS Latvija – lv.fejs.org un portāla draugiem.lv domubiedru grupā “FEJS Latvija”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.