Teātra maratons Imantā

Publicēts:


Bērnu un jauniešu amatieru teātra ansamblis HORIZONTS ieņem īpašu vietu Rīgas teātra amatierkolektīvu vidū. Tā mākslinieciskā vadītāja Violeta Boļševa un režisors Vladimirs Boļševs ir profesionāli aktieri, kas Imantas bērnus un jauniešus izglīto teātra laboratorijā, izkopjot audzēkņu radošo pieredzi un ļaujot šai spēlē izzināt pasauli. Vecākie dalībnieki darbojas ansamblī jau septiņpadsmit gadus, viņi ir izauguši šai kolektīvā. Jaunākajam dalībniekam ir četri gadi. Pedagogs uzsver, ka viņa audzēkņi visi ir personības un par savu galveno uzdevumu uzskata jauniešu personības attīstību mūsdienu sabiedrībā, nojaucot nacionālās piederības robežas un sociālos aizspriedumus. Kolektīvā darbojas krievi, latvieši, ebreji, ukraiņi, turki un baltkrievi.

Daudzi Imantas latviešu bērni jau iemīlējuši savu teātri. 50% audzēkņu ir latvieši, kas šai projektā darbojas krievu valodā un šeit dzird to pirmo reizi. Mūsu mērķis ir ļaut jauniešiem attīstīt katram savas intereses un, pirmkārt, palīdzēt viņiem izaugt par krietniem cilvēkiem, uzsver režisors. Boļševu panākumi meklējami eiropeiskā kultūras uztveres modelī, kur ikvienam ir tiesības justies kā pilnvērtīgam spēles dalībniekam.

2004. gadā HORIZONTS Itālijā iegūst pirmo starptautisko atzinību – galveno Bērnu un jauniešu amatierteātru Gada balvu, bet 2006. gadā pedagoga režija izrādei Romeo un Džuljeta izpelnās atzinību par labāko režiju Latvijas amatierteātru skatē un iegūst Grand Prix Starptautiskajā amatierteātru festivālā Baltijas Krasts.

Pirms viesizrādēm Bulgārijā, šī gada vasarā, kolektīvs skatītāju vērtējumam piedāvā Teātra maratonu. Tās ir izrādes, kuras pedagogs pēc lugu motīviem bērniem un jauniešiem rakstījis pats. Viņš uzskata, ka teātra nodarbībām jāveicina bērna intelekts un tēlainā domāšana. HORIZONTA izrādes skatītāju iepazīstina ar dažādiem skatuves mākslas žanriem, apvienojot tos reālās dzīves vērojumu sintēzē. Boļševa Teātra izglītības programma sastādīta uz gadiem desmit. Piecpadsmit gadu pastāvēšanas laikā HORIZONTS iestudējis piecpadsmit izrādes, kas rosina skatītāju domāt un sekot bērnu un jauniešu radošajiem eksperimentiem, piedāvājot patīkamu izklaidi ar plus zīmi. Teātra maratona programmā iekļautas četras no HORIZONTA repertāra izrādēm.

Ieeja bez maksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.