Tuksneša dārzi – grupas IVA debijas albums un koncerts

Publicēts:


Piektdien, 11. septembrī, plkst. 19.00, Andrejsalas “Peldošajā darbnīcā” notiks grupas IVA debijas albuma “Tuksneša dārzi” pirmatskaņojums un svinēšana.

grupa IVA
grupa IVA

Pavisam albumā iekļautas desmit muzikālās kompozīcijas gan latviešu, gan angļu valodās -dziesmas, kas sarakstītas gan Latvijā, gan ASV.

Jautāta par to, ko šajā albumā varētu sadzirdēt klausītāji, grupas soliste un dziesmu autore V. Ivaškeviča saka: “Tā ir dziesmu dažādība un kontrasti. Par to liecina jau pats albuma nosaukums! Ka tuksnesī var būt dārzs? Un kā tur, kur ir sauss, var būt veldze? Gan dziesmas, gan albums tapis smeldzes, jautājumu un atziņu laikā. Interesanti ir tas, ka mums katram grupā ir sava mīļākā albuma dziesma. Albuma noskaņu nosaka arī tas, ka tajā iekļautās dziesmas sarakstītas dažādos laika posmos astoņu gadu garumā, turklāt par īpašu skanējuma sastāvdaļu uzskatām mandolīnas īpašo tembru. Protams, mums pašiem albuma iznākšana ir ļoti nozīmīgs atskaites punkts.”

Grupa IVA pastāv gandrīz divus gadus. Mūziķi – vokāliste Vita Ivaškeviča, ģitāriste un mandolīniste Baiba Plakane, basģitārists Andris Tučs un bundzinieks Viesturs Samts – kas sākumā sevi definēja kā projektu, vēlāk, albuma ieraksta laikā, pārtapa par muzikāli daudzveidīgo grupu IVA. Albuma izdošanai gatavojoties teju divus gadus, klausītāji šajā laikā iepazīstināti ar diviem singliem – “Highway”, kas ilgu laiku bija manāms dažādu Latvijas radiostaciju topos, un “Traveller” (klausīties zemāk), kuram drīzumā sekos arī videoklips.

IVA ir uzstājusies festivālos “Bildes” 2007. un 2008. gadā, savukārt jauno grupu festivālā “Tu esi pamanīts 2008” ģitāriste Baiba uzvarēja nominācijā “Labākais ģitārists”. Īpašs notikums grupas dzīvē bija uzstāšanās starptautiskajā mūzikas festivālā “Transeuropeenes” Francijā, savukārt pērnais rudens IVAi aizsākās ar aktīvu koncertdarbību, kas ir turpinājusies, uzstājoties Jaunā Rīgas teātra Kultūras namā, LMA Studentu klubā, Meta-kafe, Latvijas 1. rokkafejnīcā Liepājā, “Zaļās 4dienas” piknika koncertā Andrejsalā, festivālā “Baltic Beach party 2009” un citur.

Pasākuma ieejai: albuma iegāde par īpašo cenu.

Albuma “Tuksneša dārzi” izdevējs ir izdevniecība “Izteiksme”. IVAs draugi – ekokosmētika MADARA.

IVA – traveler (audio)

[audio:http://skanas.lv/upload/video/2009-08-10/1249905841_iva-traveller.mp3.mp3]

Ar grupu var iepazīties arī internetā: www.ivamusic.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.