Valdība paplašina pašnodarbināto personu loku, kuras var pretendēt uz dīkstāves pabalstu


Kultūras ministrijas logo divkrasu
Kultūras ministrijas logo

Lai nodrošinātu pabalsta saņemšanas iespējas arī tām pašnodarbinātajām personām, kurām pēdējā laikā ir bijuši Valsts ieņēmumu dienesta (VID) veikti nodokļu nomaksas uzrēķini, t.sk. nokavējuma naudas un soda naudas, un kuras uz iesnieguma iesniegšanas brīdi savas saistības ar VID ir nokārtojušas, valdība 28. aprīļa sēdē lēma atbalstīt Kultūras ministrijas (KM) priekšlikumu paplašināt pašnodarbināto personu loku, kuras var pretendēt uz dīkstāves pabalstu Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā.

Arī turpmāk dīkstāves pabalsts netiks piešķirts tām pašnodarbinātajām personām, kurām pēdējā gada laikā nodokļu revīzijas (audita) un datu atbilstības laikā papildu noteiktie maksājumi pārsniedz 1500 eiro, kā arī tām, kurām pēdējā gada laikā nodokļu revīzijas (audita) un datu atbilstības laikā papildu noteiktie maksājumi nepārsniedz 1500 eiro un iesnieguma izvērtēšanas brīdī par pārkāpumiem aprēķinātā summa nav iemaksāta valsts budžetā vai par tās iemaksas grafiku nav panākta vienošanās ar VID.

Jau ziņots, ka valdība 23. aprīļa sēdē pēc KM priekšlikuma lēma paplašināt dīkstāves saņēmēju loku ar pašnodarbinātām personām, kuras darbu veic uz nepilnu slodzi, par to saņemot ne vairāk kā minimālo algu – 430 eiro mēnesī, kā arī pašnodarbinātajiem – darba devējiem un vecuma un izdienas pensijas saņēmējiem. Savukārt 7. aprīlī valdība atbalstīja KM priekšlikumu paplašināt pašnodarbināto personu loku, kuras var pretendēt uz dīkstāves pabalstu Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā, nosakot, ka arī autortiesību un blakustiesību īpašnieki, kuri saņem autoratlīdzības, var VID pieteikties dīkstāves pabalstam.

Lai atbalstītu Covid-19 izraisītās krīzes skartās pašnodarbinātās personas, Kultūras ministrija (KM) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes, Labklājības, Finanšu ministrijām un VID izstrādāja un 31. marta sēdē valdība apstiprināja Ministru kabineta noteikumus Nr. 179 “Noteikumi par dīkstāves pabalstu pašnodarbinātajām personām, kuras skar Covid–19 izplatība”, paredzot kārtību, kādā pašnodarbinātie un mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji var pieteikties un saņemt dīkstāves pabalstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.