Vasaras sala: radošās apvienības NOMADI objektu izrāde

Publicēts:


Februāra sākumā pirmizrādi piedzīvoja jauna radošās apvienības “Nomadi” objektu izrāde “Vasaras sala, kura jau šobrīd ieguvusi skatītāju mīlestību un teātra kritiķu atsaucību.

Uz izrādi aicināti skatītāji no četru gadu vecuma, kuriem patīk vērot un saskatīt dabā sastopamo lietu dažādību, spēlēties ar ikdienišķām lietām un būvēt savas sapņu pasaules.

Izrādes radošā komanda – Krista Burāne, Mārtiņš Eihe, Juta Vanaga, Kristīne Vītola un Egons Kronbergs izrādes centrālajai darbības vietai un arī tēlam – kādai mazai salai, piešķīruši bērnībā piedzīvotās emocijas un sajūtas. Līdzās salas pastāvīgajiem iedzīvotājiem dzīvniekiem un putniem, vasarās tur ciemojas arī maza meitene, viņas vecmāmiņa un vienmēr darbos iegrimušais tētis. Ko viņi visi tur dara? Vienkārši dzīvo! Kā? Nāciet, skatieties un piecdesmit minūtes nedomājiet par ziemu!

Vasaras sala. Plakāts

Kā raksta teātra zinātniece A. Jozauska savā recenzijā “Aizmirstās rotaļlietas” skatuves mākslas portālā www.skama.lv : ” Izrāde kļūst par piedzīvojumu visai ģimenei, kur lielie atkal nonāk bērnībā, bet mazajiem tiek pavērta tā spēļu pasaule, kurā viņi sev neatminamā vecumā reiz jau ir spēlējušies ar virtuves katliem un koka karotēm par spīti sadāvinātajiem pīkstošajiem grabuļiem un attīstošajām rotaļlietām. “

Skatītāju atsauksmes par izrādi

Šodien viena no vakardienas mazajām skatītājām sāka rītu ap galdu sasēdinot visus savus spilvenus un riktējot brokastis! Trāpīts desmitniekā!

Gāju skeptiska, bet tiešām iesaku. Bērns pēc tam visu vakaru spēlējās ar spilveniem.

Es atkal varēju paskatīties uz pasauli ar sava dēla acīm. Un mans mazulis atkal parādīja, ka jūt un saprot vairāk nekā es dažkārt iedomājos aiz savas steigas un paviršības.

Biju ar savu 6gadīgo:) Milzīgs prieks,ka saņēmos atrast to pagalmu un vēl ilgi bija ar meitu,ko runāties un mājās darīties. Tiešām laba izrāde un būtu žēl,ja tā arī paliktu nezināma. Būtu “īstā” teātrī – grāvējs bērnu izrādēm!

Vasaras Sala, foto

Fotografijas un recenzijas par izrādi pieejamas: ikdiena.nomadi.lv/teatris

Izrādes notiek “Ģertrūdes ielas teātrī” Ģertrūdes ielā 101. a

  • 22.02 plkst. 19.00
  • 23.02 plkst. 19.00
  • 12.03 plkst. 19.00
  • 13.03 plkst. 13.00 un 15.00
  • 14.03 plkst. 15.00
  • 19.03 plkst. 19.00
  • 20.03 plkst. 13.00 un 15.00
  • 21.03 plkst. 15.00

Biļetes nopērkamas bezrindas.lv, galerijā “Istaba” un pirms izrādes. Biļešu cena bērniem, studentiem, pensionāriem – 3 Ls, pieaugušajiem – 5 Ls. Ģimenes biļete diviem pieaugušiem un vienam vai diviem bērniem – 12 Ls.

Izrādei tapt palīdzēja VKKF, Latvijas Jaunā teātra institūts un United Intimacy.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.