XII Ledus skulptūru festivāls Jelgavā – Around the World

Publicēts:


Divpadsmito reizi Jelgavas Dome, pašvaldības aģentūra “Kultūra” ar SEB bankas atbalstu aicina uz Starptautisko Ledus skulptūru festivālu Jelgavā, kurš šogad Jelgavā notiks no 7. līdz 14. februārim.

Ledus skulptūru festivāls Jelgavā 2010

Mākslinieku redzējums par tēmu “Apkārt pasaulei” pārsteidza ar netradicionālo skatījumu, abstraktumu, filozofiskumu un pat sirreālismu. Lielākoties dominēja darbi, kas atspoguļo cilvēka fantāzijas lidojumu un prāta potenciālu.

Ledus skulptūru izgatavošanā tiks izmantotas kopumā 30 tonnas ledus. Šogad tika izvēlēts Latvijas produkts, tāpēc jau kopš augusta mēneša SIA “Frostiart Baltic” gatavo kristāldzidrus ledus blokus individuālajām un komandas skulptūrām.

Lai skatītājus priecētu ar papildus ledus mākslas objektiem (ledus bārs, u.c.) no Jelgavas apkārtnes ūdenskrātuvēm tiek izzāģēts dabīgi sasalušais upes ledus, kas tiks izmantots ledus bāra veidošanā.

Bāra dizaina izveide ir uzticēta komandai, kas 2009. gada nogalē pārstāvēja Latviju 3.Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā “Magadanas kristāls” (Krievijā) un izcīnīja 2. vietu – skulptoram Kārlim Īlem un Mintautam Buškevicam, kurš ir arī Jelgavas ledus skulptūru festivāla direktors un idejas autors. Ledus bārā darbosies bārmeņi no “POST Club”, kas 13. februārī ar īpašām aktivitātēm apmeklētājiem svinēs kluba pastāvēšanas gada jubileju.

Ledus skulptūru festivāla ietvaros pirms diviem gadiem bija veidotas arī sniega skulptūras, vēlāk no šīs idejas nācās atteikties laika apstākļu dēļ. Ziema mūs šogad lutina ne tikai ar aukstu laiku, bet arī ar bagātīgu sniegu, tāpēc papildus ledus skulptūrām taps Baltijā garākās sniega skulptūra – 16 metri, kuras izveidei tiks izmantots 100 kubikmetru sniega. Tāpat kā ledus, arī sniega skulptūra tiks veidota par tēmu “Apkārt pasaulei”.

Lai nesagādātu sev neērtības, aicinām svētku apmeklētājus ieejas biļetes iegādāties iepriekšpārdošanā jau tagad “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un Jelgavas kultūras nama kasē.

Plašāka informācija par festivālu, transporta plūsmas organizāciju, transporta novietošanas iespējām festivāla laikā, kā arī cita apmeklētājiem noderīga informācija pieejama mājas lapā: www.kultura.jelgava.lv

Skatītāji fantāzijas ceļojumā “Apkārt pasaulei” varēs doties festivāla noslēguma pasākumos, kas notiks no 12. līdz 14. februārim, Jelgavā, Uzvaras parkā.

12. Februārī no 16.00- pusnaktij un 13.-14.februārim no 10.00-pusnaktij.

Ieeja-1.00Ls (skolēniem, studentiem, pensionāriem 0,50Ls)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.