Zinātnieku nakts 2008

Publicēts:


26.septembrī vienlaikus četrās pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī un Rēzeknē – notiks Zinātnieku nakts pasākums par tēmu „Materiāli ap mums un mūsos”.

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) sadarbībā ar Latvijas augstskolām un zinātniskajiem institūtiem. Šāda veida pasākums Latvijā noritēs jau trešo gadu. Tie ir zinātnes svētki, kad viena vakara laikā jebkuram interesentam dota iespēja kļūt par zinātnieku. Ar šo pasākumu Latvija iekļausies to 30 valstu – Eiropas Zinātnieku nakts organizētāju skaitā, kuras septembra pēdējās piektdienas vakarā organizēs dažādus pasākumus vairāk kā 150 Eiropas pilsētās, lai atraktīvā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus, raisot sabiedrības interesi un izpratni par zinātni, un ļautu sabiedrībai ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Zinātnieku nakts pasākumu piektdien plkst. 18.00 ievadīs Zinātnes kafejnīca “Viedie materiāli – revolūcija tekstilrūpniecībā?”, kas noritēs Raiņa bulvārī 19, Latvijas Universitātes (LU) kafejnīcā. To translēs LU www.lu.lv mājas lapā.

fotokonkurss: Zinātne un zinātnieki fotogrāfijās

26.septembrī LZA notiks fotogrāfiju konkursa „Zinātne un zinātnieki fotogrāfijās” laureātu apbalvošana. Fotogrāfiju konkursam darbus var iesniegt no 21.jūlija līdz 15.septembrim plkst.17.00 Rīgā, Akadēmijas laukumā 1, 338.kabinetā. Darbus vērtēs trīs kategorijās – 1. – 6.klašu, 7. – 12.klašu grupā un visi tie, kas vairs nav skolnieki. Labāko darbu autoriem kā balva paredzēts brauciens uz Helsinkiem – Heureka zinātnes centru.

Šogad Zinātnieku nakts aktivitātes saistītas ar materiālu zinātnēm. 26.septembrī plašākai sabiedrībai apskatei būs atvērti zinātniskie institūti, atsevišķas augstskolu fakultātes, kur interesenti varēs piedalīties zinātniskos eksperimentos, iesaistīties diskusijās un uz brīdi iejusties zinātnieka ādā. Kopīgi varēs no jauna atklāt lietas, bez kurām šodien mūsu ikdienas dzīve nebūtu iedomājama un kas ir dažādu zinātnes sasniegumu rezultāts. Varēs iepazīties ar lietām un tehnoloģijām, kas pateicoties zinātnei vēl var ienākt mūsu sadzīvē.

Vairāk informācijas – www.lza.lv/zinatniekunakts

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.