Aivara Kleina 40 gadi mākslā: atskats uz “Mans ceļš” izstādi Liepājas muzejā

Publicēts: | Atjaunots:


Aivars Kleins. Foto: Kārlis Volkovskis.
Aivars Kleins. Foto: Kārlis Volkovskis.

Piektdien, 20. oktobrī, tiek atklāta Aivara Kleina mākslas darbu izstāde “Mans ceļš” Liepājas muzeja anfilādē Kūrmājas pr. 16/18. Izstāde ir 40 gadu garās mākslinieka radošās gaitas atspoguļojums, kurā iekļauti gan mākslinieka populārie darbi no foreļupēm līdz vienkočiem, gan personiskā ceļojuma atmiņas.

Aivars Kleins

Aivars Kleins. Apmeklētāji Liepājas muzejā. Foto: Kārlis Volkovskis.
Aivars Kleins. Apmeklētāji Liepājas muzejā. Foto: Kārlis Volkovskis.

Aivars Kleins, liepājnieks, koktēlnieks un gleznotājs, dzimis 1962. gadā, ir izveidojis iespaidīgu darbu krājumu savas mākslinieciskās karjeras laikā. Izstāde “Mans ceļš” sniedz iespēju izpētīt šo bagāto vēsturi, kas aptver laiku no 1983. gada līdz 2023. gadam.

Es nezinu, no kurienes nāku, es nezinu, uz kurieni es eju, bet es noteikti zinu, ka esmu ceļā

Aivars Kleins

Šis teikums atspoguļo viņa māksliniecisko un personisko ceļojumu. Viņa mākslā ietekmē trīs galvenie pīlāri: Dievs, daba un darbs. Bērnībā, pavadot laiku laukos netālu no gleznainās Virgas Lankas “Māķiem”, Aivars iemācījās cienīt šīs vērtības.

Aivars Kleins. Darbi  Liepājas muzejā. Foto: Kārlis Volkovskis.
Aivars Kleins. Darbi Liepājas muzejā. Foto: Kārlis Volkovskis.

Foreļupaes

1990. gadu sākumā viņš iepazinās ar foreļupēm, kuras kļuva par viņa glezniecības centrālo motīvu, pateicoties kontrabasistam Aleksandram Strelits-Strēlei. Aivars aizraušanās ar šīm foreļupēm liecina par viņa dziļo mīlestību pret dabu un tās skaistumu.

Pirms piecpadsmit gadiem Aivara redze pasliktinājās. Šajā grūtajā periodā viņš iedvesmojās no impresionista Edgāra Degā un pievērsās jaunām mākslas formām, veidojot vienkočus, traukus, karotes un mazas laivas. Tomēr pateicoties medicīnas attīstībai, Aivara redze tika atjaunota, ļaujot viņam atgriezties pie glezniecības.

Aivars Kleins pabeidza Liepājas mākslas skolu 1981. gadā un turpināja mācības Latvijas Mākslas akadēmijā. Viņa mākslinieciskais ceļojums ir bagāts un daudzveidīgs, sniedzot mums iespēju redzēt dažādus mākslinieciskos stilius, sākot no ikonām un beidzot ar puantilismu.

Izstāde “Mans ceļš” būs aplūkojama Liepājas muzejā līdz 2023. gada 31. decembrim, piedāvājot visiem interesentiem iespēju iepazīt Aivara Kleina māksliniecisko dzīves ceļu.

2 Replies to “Aivara Kleina 40 gadi mākslā: atskats uz “Mans ceļš” izstādi Liepājas muzejā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.