Cucina Povera koncerts Rīgā – hipnotiskā vokālā mūzika

Publicēts: | Atjaunots:


Cucina Povera
Cucina Povera

Piektdien, 1. martā Rīgas bārā “1983”, kas atrodas Vagonu ielā 21, notiks izcila vokālā mūzikas projekta “Cucina Povera” koncerts.

Cucina Povera

“Cucina Povera” ir Luksemburgiešu-karēliešu skaņu mākslinieces Marijas Rossi solo projekts, kas savā mūzikā apvieno vides ierakstus, analogos sintezatorus un vokālo cilpu tehniku. Rossi māksla balstīta uz ikdienišķiem novērojumiem un šķietami nelielām detaļām, kas atklāj skaistumu ikdienas banalitātē. Projekta nosaukums “Cucina Povera”, kas itāļu valodā nozīmē ‘nabadzīgo virtuve’, atspoguļo mūzikas radīšanas procesu, kurā no vienkāršām un pieejamām skaņām tiek radīta bagātīga mūzikas palete.

Marija Rossi savā intervijā ar žurnālisti Lūciju Udvardjovu dalījusies, ka mūzikas radīšana viņai ir veids, kā atrast līdzsvaru realitātē, kas pārņemta ar kapitālisma prasībām un mūzikas industrijas akselerāciju. Karēliešu valoda un tradicionālā mūzika, kā arī Luksemburgas un Somijas mežu sūnainā skaistuma iedvesmota, viņas mūzika aicina uz introspekciju un patvērumu no ikdienas steigas.

Mūzikas kritikas portāls “The Quietus” Marijas Rossi albumu “Hilja” aprakstījis kā ceļojumu minimālisma un klusuma pasaulē, kas līdzinās meditācijai vai atjaunojošam pārgājienam dabā. “Cucina Povera” ir daļa no “SHAPE+” platformas mākslinieku loka, kas piedāvā inovatīvu skatījumu uz mūziku un mākslu, un šo projektu atbalsta Eiropas Savienība un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Cucina Povera
Cucina Povera

Biļetes uz koncertu pieejamas iepriekšpārdošanā par 10 EUR caur “Biļešu Serviss” tīmekļa vietni, bet pie ieejas tās būs pieejamas par 15 EUR.

One Reply to “Cucina Povera koncerts Rīgā – hipnotiskā vokālā mūzika”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.