Gatavojamies festivālam ZAĻUMBALLE 2009 augusta beigās

Publicēts:


Ir sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz mūzikas festivālu “Zaļumballe 2009”, kas norisināsies no šī gada 28. līdz 30. augustam Beibežos, Vecumnieku novadā. Pirmajiem 200 biļešu pircējiem festivāla organizatori piešķirs skaistas un vērtīgas balvas.

festivļāls Zaļumballe

Pirmie 200 ašākie biļešu pircēji pie ieejas festivālā iegūs festivāla atribūtiku (piespraudes u.c.), suvenīrus no žurnāla “VETO Magazine”, kā arī promo materiālus no festivāla grupām (diskus, uzlīmes un piespraudes). T-krekls vai taša no latviešu mākslas un dizaina interneta veikala www.mo.lv tiks 1., 50., 100. un 150. biļetes ieguvējiem, bet katrs piecpadsmitais “ātrpircējs” iegūs savā īpašumā grupas Astro’n’out albumu.

Festivāls piedāvās daudzveidīgu mūzikas klāstu uz piecām skatuvēm – būs Estrāde, Bedre, Akustiskā klēts, Ritmiņš un Diskotēka. Paralēli skatuviskajām norisēm “Dirty Deal Café” sniegs teātra un mūzikas baudījumus, būs Austrumu nostūris, Aizvēnis (chill-out video telts), tautas sportiņš, graffiti zona un tirdziņš.

Festivāla “Zaļumballe”  programma

Uz Estrādes skatuves kāps klausītāju ausis pieradinājušas un laika pārbaudi izturējušas grupas -Satellites LV, Astro’n’out, Tribes of the City, Triānas Parks, Goran Gora, Soundarcade, The Briefing, Oscartienealas (ESP), The Scarabeusdream (AUT), 7 Pieauguši Vīrieši, Baložu Pilni Pagalmi, Crowd, Suņa Stunda, Das Sonntags Legion, Screampiece, Poetic Beat. Turklāt gaidāms pārsteigums – tieši Zaļumballē notiks kādas nedaudz nozudušas, festivālu apbraukātājiem labi zināmas vietējās grupas atgriešanās koncerts.

Bedre priecēs visus, kam tīk grūstiņu un dubļu pārdzīvojumi, metāls un pankroks. Uz šīs skatuves spēlēs Tesa, Inokentijs Mārpls, Pent-in Dreams, Vaarat Vieraat (FIN), 9Horizon, All Day Long, Ghiarta, The Snips, PND, Solaris, Kriegopfer, Lassie the Cat, židrūns, Cacophonics, In the Box, Band Versus Music, Well Set, Kas_Ta?, Come With Jester.

Akustiskajā klētī būs klausāmas skanīgas dziesmas, ko izpildīs Kārlis Kazāks, Imants Daksis, Alise, Čipsis un Dullais, Chuu, The Picture, Leystein un Kris_taps. Pārējā laikā Klēts pārvērtīsies Aizvēnī, kur baudīt mierīgo mūziku (chill-out, dub, regeju) dīdžeju un muzikālo kolektīvu izpildījumā – Crystral Sound System, Parastate.net, Mutant, Qx#55 un citi. Turpat būs iekārtota tējnīca “Goija”, kur varēs malkot relaksējošās tējas un guaranas dzērienu, kas palīdzēs saglabāt mundru garu nakts garumā.

Ritmiņa skatuvi pārvaldīs Ritma Institūta dīdžeji Ai-va, Tru, Green un DJ Rudd. „Ritma Institūta Jam” būs dzirdami visdažādākie mūzikas stili – funks, hiphops, džezs, dabsteps, mushup un elektroniskā mūzika. Spēlēs dziedātāja un flautiste Maya (Maija Vidovska) un citi. Bez tam Ritmiņā būs klausāmi arī Sunset Girl, Cimo, Foxy Mandy, Crystral Sound System, Brain & Cliché, Ataman Krumar un citi. Pie šīs telts būs iekārtota graffiti zona, kur varēs izpausties sienu mākslinieki. Krāsu baloniņi, otas un citi piederumi gan jāņem līdzi pašiem zīmētgribētājiem.

Diskotēkas teltī par mūziku gādās tautā iecienīti un ekspertu godā celti dīdžeji – Uldis Rudaks, Nora Rieksta, Mareks Kaminskis, Magoņu Miks, Lex & Dr.Mojo Man, GG Chinaski (LT). Mūzikas klāsts solas sniegties no tālas pagātnes līdz tuvai nākotnei.

Dirty Deal Café” gādās par kulturālo baudījumu. Paredzēts gan teātris, gan pasākumi foto, dzejas un citu mākslas veidu cienītājiem. Šeit būs sastopami tādi mākslinieki kā Ksprs, Martinez Gonzales, Miks un Viesturs, Alise Ģelze, Indriķis, Pukemon, Max Voitek, Gaffa, PL6usMi9us, Contour + Bombey (Home Radio), Hencha, Cliche, Arkanz, P.J.V.M un citi.

Savukārt “Veto Magazine” telts piedāvās dīdžeju un dažādu performanču klāstu, rīta rosmi visas dienas garumā un iespēju spēlēt olimpiskas mazbitu kompjūterspēles.

Pasākuma teritorijā notiks arī “Eko loko” tirdziņš – vieta, kur mākslinieki viesiem piedāvā pašradītus darbus – no rotām līdz unikāliem mēbeļu eksemplāriem, glezniecības un modes šedevriem. Līdzās dažādām mūzikas apvienībām viesosies arī latviešu mākslas un dizaina veikala www.mo.lv pārstāvji – festivāla apmeklētājiem būs iespēja iegādāties īpaša dizaina t-kreklus, rotaslietas un citas preces.

Festivāla ēdināšana apmierinās visizsalkušāko un izlepušāko degustatoru – būs Austrumu nostūris ar ēdieniem no vaišnaviem (krišnaītiem), bārs “Draugi”, kas piedāvās alkoholiskos un bezalkholiskos dzērienus, kā arī tradiconālas uzkodas (hotdogi, picas, frī), “Sviestmaižu studija” uz vietas gatavos hotdogus, hamburgerus un karstmaizes – ne tikai klasiskā, bet arī veģetārā izpildījumā.

Telšu pilsētiņa atradīsies “Zaļumballes” teritorijā. Būs ugunskuru vietas – sildīties gribētājiem līdzi jāņem malka vai ogles. Festivāla vietā pieejama jauka pludmalīte Misas upes krastā. Būs iekārtoti smilšu laukumi pludmales volejbolam, kā arī plaša zāliena teritorija citām sportiskajām aktivitātēm – apmeklētāji droši aicināti ņemt līdzi savas badmintona raketes, lidojošos šķīvīšus, bumbas, peldriņķus un sporta kostīmus. Festivālā būs arī šķēršļu josla, kurā sestdienas pirmajā pusē možākie varēs izmēģināt spēkus.

„Zaļumballē” piedalīsies arī vairākas Latvijas nevalstiskās organizācijas gan ar informatīvajiem stendiem, gan dažādām akcijām un pasākumiem. Dalību apstiprinājušas „Papardes zieds”, „Jaunatne pret AIDS”, kā arī vairākas organizācijas, kas informēs par brīvprātīgā darba iespējamām Eiropā, studiju apmaiņas programmām, Loesje plakātiem un daudz ko citu.

Jau iepriekš ziņots, ka “Zaļumballe” ir atgriezusies pēc viena gada pārtraukuma – festivālam izvēlēta jauna un lieliska vieta pie Misas upītes. Pasākuma jaunā norises teritorija atrodas 49 kilometru attālumā no Rīgas. “Zaļumballe” ievērojama ne vien ar plašo muzikālo prieku klāstu, bet arī ar izcilu kultūras un sporta programmu un draudzīgām biļešu cenām – biļete uz visu festivāla laiku maksā tikai 9 latus.

Pilna abu dienu programmu, kā arī informācija par nokļūšanu festivālā atrodama festivāla mājaslapā www.festivalszalumballe.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.