“Ir Latvija. Ir Latvija brīva” – Liepājā atklāj izstādi, kas atspoguļo valsts vēsturi

Publicēts: | Atjaunots:


Izstāde - Ir Latvija. Ir Latvija brīva.
Izstāde - Ir Latvija. Ir Latvija brīva.

Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars” tiks atklāta izstāde “Ir Latvija. Ir Latvija brīva“, kurā apskatāmi Latvijas Nacionālā arhīva dokumenti, atspoguļojot Latvijas valsts vēsturi 20. gadsimtā. Šis notikums ir īpaši nozīmīgs, jo tas ļauj mums ieskatīties Latvijas valsts tapšanas un tās neatkarības atjaunošanas aizkulisēs, kas ir viens no svarīgākajiem Latvijas vēstures aspektiem.

Izstādes atklāšana notiks valsts svētku priekšvakarā, 17. novembrī, un tā būs apskatāma līdz 15. decembrim. Tas ir simbolisks brīdis, jo tieši šajā laikā mēs atzīmējam Latvijas valsts atzīšanas de iure simtgadi, kas bija 2021. gada 26. janvārī. Izstāde ļaus apmeklētājiem iepazīties ar dokumentiem, kas ir liecinieki Latvijas valsts tapšanai, tās neatkarīgas pastāvēšanas periodiem, kā arī Trešās atmodas un valsts neatkarības atjaunošanas gaitai.

Latvijas Republikas pasludināšana 1918. gada 18. novembrī notika sarežģītos apstākļos, kas saistīti gan ar iekšpolitiku, gan starptautisko situāciju. Tikai 1921. gada 26. janvārī Latvijas valsts tika atzīta de iure bez jebkādiem ierobežojumiem vai noteikumiem, un to atzina 42 valstis – lielākā daļa tolaik pastāvošo pasaules valstu. Šīs izstādes rīkotāji uzsver, ka gan valsts tapšana, gan tās neatkarības atjaunošana bija komplicēti procesi, kas prasīja latviešu nācijas pašnoteikšanās tiesību īstenošanu.

“Ir Latvija. Ir Latvija brīva”

Izstādi papildina unikālas fotogrāfijas no fotogrāfu Andra Tenasa un Borisa Koļesņikova privātajiem arhīviem. To veidošanā piedalījās Latvijas Nacionālā arhīva ekspertes Meldra Usenko un Antra Mazūra, Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošais pētnieks Ainārs Lerhis, kā arī mākslinieces Dace Māra Kokina un Solvita Ozola.

Izstāde ir atvērta apmeklētājiem bez maksas koncertzāles darba laikā no pirmdienas līdz piektdienai: 11.00-17.00, sestdienās un svētdienās: 10.00-15.00.

Tās organizēšanā piedalās SIA “Lielais Dzintars”, Latvijas Nacionālais arhīvs un Latvijas Republikas Kultūras ministrija. Projektu atbalsta Liepājas pašvaldība un Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Izstāde - Ir Latvija. Ir Latvija brīva. Liepājas Lielais Dzintars.
Izstāde – Ir Latvija. Ir Latvija brīva. Liepājas Lielais Dzintars.

2 Replies to ““Ir Latvija. Ir Latvija brīva” – Liepājā atklāj izstādi, kas atspoguļo valsts vēsturi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.